Koncepcja trzech willi wielorodzinnych powstała jako przeciwwaga dla życia miejskiego związana z postępującym zagęszczaniem się zabudowy Krakowa. Budynki nawiązują do stylu w budownictwie zapoczątkowanego na terenie Dębnik w XVII wieku, kiedy to swe rezydencje stawiali tu krakowscy duchowni i urzędnicy dworscy. Natychmiast po włączeniu na początku XX wieku Dębnik do Krakowa zyskały one oficjalne miano "dzielnicy willowej”.

W każdej z trzech willi zrealizowanych w latach 2013-2014 znajduje się 7 mieszkań o powierzchni od 48 do 76m2. Ideą układu funkcjonalnego budynków była lokalizacja funkcji użytkowych wszystkich  mieszkań według kierunków świata ze względu na oświetlenie pomieszczeń światłem dziennym i ogrzewanie budynku. Cała strefa dzienna, w tym salon, jadalnia i kuchnia we wszystkich mieszkaniach, została zaprojektowana jako jedna przestrzeń z dużymi oknami, które na wzór ram obrazu obejmują przyrodę widzianą w oddali. Częścią strefy dziennej w mieszkaniach na piętrze są tarasy, stanowiące pomost pomiędzy wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym. Mieszkańcy mogą na nich odpoczywać, ciesząc się pięknymi widokami na lasek miejski i łąki objęte programem Obszar Natura 2000.

Zaprojektowane przez nas ville prezentują prekursorski sposób łączenia tradycji z nowoczesnością i stanowią wyraz ponadczasowej klasy i elegancji. Elewacja frontowa willi jest zdominowana przez horyzontalny i wertykalny zestaw linii, tworzonych m.in. przez rysunek okładzin wapiennych na fasadzie budynku oraz dużych przeszkleń okiennych, które pięknie korespondują z otaczającym budynki krajobrazem pobliskich lasów i łąk oraz niskiej zabudowy mieszkaniowej. Ponadto standard budynków, a co za tym idzie komfort ich przyszłych mieszkańców zapewniają przynależne do każdego mieszkania prywatne pomieszczenia gospodarcze w przyziemiu budynku oraz garaże jedno i dwustanowiskowe z wjazdem z kameralnej ulicy Krasowej. Wygodny dostęp do komórek i garaży jest możliwy bezpośrednio z klatki schodowej.

O prestiżu nowej inwestycji VILLE SODOWA niewątpliwie świadczy jej lokalizacja. Pychowice to jeden z najpiękniejszych i najbarwniejszych obszarów Krakowa. To tutaj znajdują się kompleksy roślinne i leśne, w tym Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy na terenie którego jest położonym m.in. Lasek Wolski, Zalew Zakrzówek i Skałki Twardowskiego. Poza licznymi walorami przyrodniczymi, w okolicy znajduje się szereg ośrodków i obiektów rekreacyjno-sportowych, a wszystko to zaledwie 5 km od Rynku Głównego.

Inwestycja VILLE SODOWA jako realizacja willi miejskiej stanowi wyraz statusu społeczno-ekonomicznego oraz przyjętych wzorców życiowych przez jej przyszłych mieszkańców.

KRAKÓW, UL. KRASOWA 12/1, TEL. 600 352 703 BIURO@AVALON-KRAKOW.PL
zamknij