W ramach inwestycji WZGÓRZE SKALICA prowadzonej przy ul. Słońskiego w Krakowie zrealizowaliśmy:  jeden dom w zabudowie bliźniaczej, trzy domy jednorodzinne wolnostojące oraz cztery domy czterorodzinne, zakańczając tym samym zabudowę wzdłuż nowo powstałej osiedlowej alei.

Dwukondygnacyjne domy jednorodzinne o atrakcyjnej architekturze idealnie wpisały się w piękne tereny zielone, z których słyną okolice krakowskiego Zakrzówek.  Domy powstały na widokowych, 4-6 arowych działkach. Całkowita powierzchnia każdego z domów wynosi 186 m2. 

Dom jednorodzinny w zabudowie bliźniaczej to piękny, nowoczesny dom jest podzielony na dwa niezależne segmenty, architektonicznie tworzące jedną spójną całość, której nic nie brakuje. Dom ten wygląda fantastycznie bez względu na to, z której strony go oglądamy. Bardzo duże powierzchnie szklane z południową ekspozycją, zapewniają dobry kontakt wnętrz z zewnętrznym środowiskiem oraz bardzo dużo naturalnego światła w środku pomieszczeń. Wnętrza, a szczególnie poziom parteru są niezwykle przestronne – kominek, otwarte schody i kuchnia z wyspą, a ponadto bezpośrednie wyjście do ogrodu. Oryginalnie zaprojektowane ściany działowe wprowadzają niesamowity klimat.

Cztery czterorodzinne budynki, tzw. szklane domy były efektem naszych długich poszukiwań w odnalezieniu idealnego projektu. Dzięki odważnej formie architektonicznej, domy te stanowią wyraźny akcent w centrum inwestycji. Wyróżnikiem projektu jest przeszklona południowa fasada budynku.  Dzięki aluminiowej konstrukcji fasadowej, wnętrza salonu,  jadalni oraz głównej sypialni w mieszkaniach dwupoziomowych wypełnia duża dawka światła dziennego. Ponadto dzięki systemowi okiennemu składającemu się z szyb nieruchomych, skrzydeł uchylnych i otwieranych na oścież, właściciele mieszkań na parterze korzystają z bezpośredniego wyjścia do prywatnych ogrodów, które stanową przedłużenie ich salonów. Dzięki nim w domowym zaciszu mogą w naprawdę bliski sposób obcować z przyrodą.

KRAKÓW, UL. KRASOWA 12/1, TEL. 600 352 703 BIURO@AVALON-KRAKOW.PL
zamknij